Reklama

Reklama

Adam Niedzielski o dymisji: Jestem do dyspozycji premiera

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do spekulacji na temat domniemanej dymisji z funkcji ministra zdrowia. Jak stwierdził, "decyzję o odejściu z rządu zawsze podejmuje premier i lider polityczny". Dodał również, że nie wie, ile jest prawdy w plotkach o jego dymisji.

Adam Niedzielski był pytany w poniedziałek 5 września o spekulacje medialne, dotyczące jego domniemanej dymisji ze stanowiska.

Media spekulowały w ubiegłym tygodniu, że w ramach rekonstrukcji rządu odejść miałby m.in. minister zdrowia. Jako jego następcę wskazywano dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego gen. prof. Grzegorza Gieleraka.

Adam Niedzielski a dymisja. Minister zdrowia komentuje

Na pytanie, czy odchodzi z rządu, Niedzielski odparł: - decyzję o odejściu z rządu zawsze podejmuje premier i lider polityczny.

Na uwagę, że można odejść na własną prośbę, szef MZ zaznaczył, że "sam żadnej takiej decyzji nie podjął". - Ja jestem ciągle oceniany, (...) oceniany w sposób bardzo wyeksponowany - dodał.

Reklama

Dopytywany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że "jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii".

- Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (...) Nie wiem, jakie jest źródło - powiedział.

Niedzielski został powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r., wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy