Reklama

Reklama

9 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o Andrzeju Dudzie

"Dziennik Gazeta Prawna" publikuje w czwartek obszerną biografię, nie tylko polityczną, Andrzeja Dudy. Czy wiecie, kiedy prezydent zaczął palić i dlaczego nie odszedł do Solidarnej Polski?

Z okazji zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta wynotowaliśmy 9 ciekawostek z jego życiorysu.

1. W szkole przylgnęło do niego przezwisko "Duduś", podobnie jak do bohatera serialu "Podróż za jeden uśmiech". Wśród przyjaciół Dudy ksywka obowiązuje do dziś.

2. Przyszły prezydent zaczął palić w trakcie studiów, choć niektórzy z jego znajomych utrzymują, że było to w klasie maturalnej. Z nałogiem wciąż nie udało mu się zerwać.

3. Do polityki wciągnął go Arkadiusz Mularczyk. "Jeden z kolegów polecił mi swojego znajomego i w ten sposób 'Duduś' zajął się projektem ustawy lustracyjnej" - opowiada.

4. W 2007 roku startował do parlamentu z listy PiS, ale nie zdobył mandatu. Sukcesy przyszły dopiero później.

5. Jego notowania w kancelarii Lecha Kaczyńskiego wzrosły, gdy do Brukseli udał się Michał Kamiński, który zwalczał Dudę jako człowieka Ziobry.

6. Ziobryści próbowali wyciągnąć Dudę, gdy zakładali Solidarną Polskę, Duda jakiś czas się wahał, jednak ostatecznie oznajmił, że pozostanie "wierny Lechowi Kaczyńskiemu".

7. Politycy PiS nie zgadzają się co do walorów towarzyskich prezydenta. "Opowiada dowcipy najlepiej w PiS" - zapewnia Beata Kempa. Inni z kolei uważają, że uchodził za nieco nudnego prymusa.

8. Był i jest legalistą. Gdy jeden z jego znajomych opowiadał mu przez telefon o sprawie, w której mogło zostać złamane prawo, Duda zapytał: "Dlaczego mi to mówisz? Będę musiał z tego zrobić notatkę". Notatka powstała, a kolega miał spotkanie z prokuratorem.

9. Współpracownicy wychwalają jego altruizm. Kiedyś poszedł do apteki ze starszym człowiekiem, który odwiedził go w biurze. Chciał pomóc mu zrealizować receptę.

Reklama

Andrzej Duda: Harcerz, wykładowca, głowa państwa. Poznaj sylwetkę nowego prezydenta!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy