Koronawirus. Już 11 potwierdzonych zakażeń w USA

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Łącznie w USA odnotowano już 11 przypadków zakażenia koronawirusem. Władze Stanów Zjednoczonych poinformowały o zdiagnozowaniu koronawirusa u kolejnych trzech osób w Kalifornii.

W USA odnotowano już 11 przypadków zakażenia koronawirusem
W USA odnotowano już 11 przypadków zakażenia koronawirusemLUCA ZENNAROPAP/EPA

Zakażona koronawirusem jest para z San Benito w Kalifornii, która przebywa obecnie w domowej izolacji - przekazały w niedzielę lokalne władze.

Mężczyzna, który wracał z chińskiego Wuhanu, wylądował na lotnisku w San Francisco 24 stycznia. Po jego przylocie stwierdzono, że jest zdrowy i nie wykazuje żadnych objawów choroby.

Następnego dnia mężczyzna poczuł się jednak gorzej, zaczął kaszleć i dostał gorączki. W kilka dni później jego żona zaczęła zgłaszać podobne problemy. U pary zdiagnozowano koronawirusa. To drugi przypadek zainfekowania tym wirusem na terenie USA.

W niedzielę amerykańskie władze poinformowały też o innym przypadku zakażenia. To kobieta w Kalifornii, która również wróciła do USA z Wuhanu.

Ostrzeżenie przed podróżowaniem do Chin

Stany Zjednoczone wydały ostrzeżenie przed podróżowaniem do Chin. Większość przewoźników lotniczych odwołało swoje połączenia z tym azjatyckim państwem.

W tygodniu Stany Zjednoczone planują kontynuować ewakuację drogą lotniczą obywateli USA z prowincji Hubei.

W poniedziałek chińskie MSZ oskarżyło rząd w Waszyngtonie o nieproporcjonalne działania oraz przyczynianie się do masowej paniki.

Niebezpieczny wirus

Wuhan i kilkanaście innych miast w prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia, zostało objętych kwarantanną i praktycznie odciętych od świata. Surowe środki kwarantanny wprowadziły niedawno również władze miasta Wenzhou w prowincji Zhejiang.

Nowy koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. W Chinach kontynentalnych zakażenie potwierdzono już u ponad 17 tys. osób, a 361 chorych zmarło. Przypadki zakażeń wykryto także w innych krajach, w tym w Niemczech, Rosji, Francji i Włoszech.

Odnotowano jak dotąd jeden zgon poza Chinami - na Filipinach.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Zagrożenie koronawirusem w Polsce. Komunikaty Ministerstwa Zdrowia i NIK
      Zagrożenie koronawirusem w Polsce. Komunikaty Ministerstwa Zdrowia i NIKINTERIA.TVInteria.tv
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      0
      Super
      relevant
      0
      Hahaha
      haha
      0
      Szok
      shock
      0
      Smutny
      sad
      0
      Zły
      angry
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na