Reklama

Reklama

Szykują się już na korki na Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu

Zaledwie dwa tygodnie po otwarciu nowego odcinka drogi S7 Szczepanowice-Widoma (woj. małopolskie) GDDKiA zdecydowała o korektach organizacji ruchu w obrębie węzła Szczepanowice. Zmiany zostaną wprowadzone przed świętem Wszystkich Świętych. Korekta ma związek z korkami, które tworzą się w tym miejscu, a 1 listopada będą zapewne jeszcze większe.


Zmiany na Wszystkich Świętych

Obecnie korki tworzą się w pobliżu węzła Szczepanowice zwłaszcza w szczycie weekendowych powrotów z południa Polski. Zatory mają kilka kilometrów długości.- Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu zmian w obecnie funkcjonującej organizacji ruchu. Rozdzielimy kolidujące ze sobą relacje Warszawa - Kraków oraz Kraków - Warszawa - zapowiedziała Monika Skrzydlewska z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Zgodnie z nową organizacją ruchu, która zostanie wprowadzona przed świętem Wszystkich Świętych, wjazd i zjazd z S7 będzie możliwy tylko poprzez południowe rondo węzła Szczepanowice i jego łącznice. Przed 1 listopada powstanie też przełączka między jezdniami S7, która zapewni ruch w kierunku Krakowa. Planowana na Wszystkich Świętych korekta organizacji ruchu będzie obowiązywać do czasu oddania do użytkowania pozostałych odcinków drogi ekspresowej S7.

Reklama

Wszystkich Świętych na S7 na nowych zasadach

Odcinek S7 Szczepanowice-Widoma otwarto dla ruchu 4 października. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda. Prezydent wyraził nadzieję, że do końca 2023 roku trasa ta zostanie otwarta od Krakowa do Warszawy i dalej, z Warszawy do Gdańska. Dodał, że nowy odcinek odciąży małopolskie miasto Słomniki i przyspieszy podróż na południe kraju.

Trasa posiada dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z pozostawioną rezerwą na trzeci pas. Wybudowano dwa węzły: Szczepanowice i Widoma, 10 wiaduktów, a także przejścia dla zwierząt, przejazdy gospodarcze i estakadę o długości ponad 680 metrów nad linią kolejową, drogami powiatowymi i rzeką Szreniawą.

Budowa drogi ekspresowej S7 biegnącej od granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim do Krakowa o długości prawie 56 km została podzielona na odcinki realizacyjne: Moczydło - Miechów, Miechów - Szczepanowice, Szczepanowice - Widoma oraz Widoma - Kraków (z włączeniem do węzła Kraków Nowa Huta).

Od lipca 2020 roku trwa budowa odcinka S7 Moczydło - węzeł Miechów. To zadanie ma się zakończyć w 2023 r. Kolejny odcinek S7, między węzłami Miechów i Szczepanowice ma podpisaną umowę z wykonawcą.


Reklama

Reklama

Reklama