Reklama

Nie tylko "1899". Oto pięć najlepszych seriali z dreszczykiem na Netflixie

Nowy serial Netflixa "1899" cieszy się w ostatnich tygodniach ogromną popularnością w Polsce i na świecie. Mroczna atmosfera, aura tajemniczości, zawiła fabuła pełna niewytłumaczalnych wątków i mocnych zwrotów akcji. To właśnie cechy charakterystyczne thrillerów, których Netflix ma w zanadrzu naprawdę wiele. Oto subiektywna lista 5 najlepszych seriali z dreszczykiem, które z pewnością przypadną do gustu fanom mocniejszych wrażeń.

Czarne lustro

"Czarne lustro" to serialowa antologia, której każdy odcinek opowiada odrębną historię, jednakże wszystkie epizody łączy wspólne przesłanie. Serial poprzez krótkie, niekiedy przerażające historie ukazuje, jakie skutki na życie i funkcjonowanie człowieka, może mieć w przyszłości postęp technologiczny i uzależnienie od urządzeń. "Czarne lustro" ukazuje wizje przyszłości, w której ludzie zatracają własne wartości i indywidualizm na rzecz podporządkowania się inteligentnym urządzeniom. Jednakże wiele odcinków uświadamia widzom, że przyszłość w nich ukazywana nie jest tak odległa, jak by się mogło wydawać. Ten serial satyryczny trzyma widza w napięciu, niekiedy przygnębia, jednak przede wszystkim skłania do refleksji.

Reklama

Mindhunter

Serial kryminalny "Mindhunter" opowiada historię dwóch agentów specjalnych FBI, którzy analizują motywy seryjnych morderców i starają się zrozumieć, co kryje się za okrucieństwem ludzkich zachowań. "Mindhunter" pokazuje początki psychologii kryminalnej i nawiązuje do zbrodni, które faktycznie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jednakże główną osią serialu nie są morderstwa, ale umysły ludzi, którzy ich dokonali. Portrety zbrodniarzy ukazane w "Mindhunterze" przyprawią o dreszcze nawet najbardziej wytrawnych znawców thrillerów. Serial powstał na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Johna Douglasa i Marka Olshakera, a reżyserował go David Fincher, twórca thrillerów takich jak "Podziemny Krąg", "Siedem" czy też "Zodiak".

Squid Game

Pisząc o najlepszych thrillerach Netflixa, nie można pominąć jednego z największych hitów tej platformy, czyli serialu "Squid Game". Ta wielokrotnie nagradzana południowo-koreańska produkcja osiągnęła rekordową oglądalność na platformie. 456 bohaterów, których łączą problemy finansowe, dostaje zaproszenie do udziału w turnieju gier. Nie wiedzą oni jednak, że wygraną są nie tylko ogromne pieniądze, ale i życie. Zadania, z którymi mają do czynienia uczestnicy, inspirowane są grami popularnymi wśród koreańskich dzieci. To właśnie zestawienie zabaw dziecięcych, infantylnej kolorystyki i surrealizmu turnieju z walką o przetrwanie i makabrycznością wyrwaną z horrorów gore wywołuje na widzu takie wrażenie i budzi w nim niepokój. Serial angażuje widza na poziomie emocjonalnym, a także wprawia go w osłupienie okrucieństwem scen i zaskakującymi zwrotami akcji.

Dark

Fanom serialu "1899" do gustu zapewne przypadnie wcześniejsza produkcja duetu Jantje Friese i Baran bo Odara o tytule "Dark". Twórcy zostali docenieni właśnie dzięki tej serii, która krótko po premierze biła rekordy oglądalności na całym świecie. Akcja serialu "Dark" rozgrywa się w małym niemieckim miasteczku i skupia się na czterech rodzinach. Serial rozpoczyna się dramatycznym samobójstwem jednego z bohaterów, który pozostawia po sobie niezrozumiały list. Następnie w miasteczku w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać dzieci, a wraz z biegiem akcji fabuła ujawnia coraz więcej dziwacznych zjawisk. Jest to serial wielowymiarowy i trudny w odbiorze. Zagmatwana historia pełna tajemnic i skomplikowanych zależności między bohaterami zmusza widza do pełnego skupienia.

Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to serial fabularny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w latach 80. w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Prezentuje historię Jeffreya Dahmera, zwanego "kanibalem z Milwaukee" lub "rzeźnikiem z Milwaukee" - seryjnego mordercy, którego ofiarami byli głównie młodzi mężczyźni. W ciągu 13 lat zamordował on 17 osób, popełnił przestępstwa seksualne, a także dokonał aktów kanibalizmu. Serial próbuje wyjaśnić motywacje Dahmera, ukazuje jego dzieciństwo, środowisko, obnaża problemy rodzinne i próbuje wyjaśnić, dlaczego jego zbrodnie nie zostały odkryte wcześniej. Serial z jednej strony obnaża postać mordercy, z drugiej jednak ukazuje nieudolność systemu, a także rasizm oraz nieskuteczność policji. Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to dobra propozycja dla widzów o mocnych nerwach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy