Reklama

Gabby Petito. Podano przyczynę śmierci. FBI sprawdza tajemnicze SMS-y

Tragiczny finał poszukiwań Gabby Petito. Zwłoki znalezione w parku narodowym w stanie Wyoming należą do 22-latki - wynika z sekcji zwłok. Jako przyczynę śmierci Gabby Petito wstępnie podano zabójstwo. O wynikach sekcji zwłok poinformowało FBI.

"Koroner Dr. Brent Blue potwierdził, że zwłoki należą Gabrielle Venora Petito, data urodzenia 19 marca 1999" - stwierdzono w oświadczeniu FBI. "Koroner wstępnie określił przyczynę śmierci - to zabójstwo".

Oficjalna przyczyna śmierci zostanie podana dopiero po opublikowaniu ostatecznych wyników sekcji zwłok.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Gabby Petito

Funkcjonariusze ciężko pracują nad tym, by zapewnić, by wszyscy mający związek ze śmiercią Gabby Petito "odpowiedzieli za swoje działania" - powiedział Michael Schneider, agent FBI.

"Brian Laundrie (narzeczony Petito - przyp. red.) został uznany podejrzanym" - dodał Schneider - "Każdy, kto ma informacje na temat udziału Laundrie w śmierci Gabby Petito albo wie, gdzie on przebywa, powinien niezwłocznie skontaktować się z FBI.

Reklama

Po tym, jak potwierdzono, że odnalezione zwłoki należą do Gabby Petito, jej rodzina wydała jedynie krótkie oświadczenie.

"Niech Gabby spoczywa w pokoju" - napisano.

Podróż po USA

Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym narzeczonym Brianem Laundrie. Wyruszyli z Florydy furgonetką, kierując się na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA.

1 września Brian Laundrie sam wrócił do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W ubiegły piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Poszukiwania narzeczonego Gabby Petito

W niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono ciało, które odpowiadało rysopisowi Gabby Petito.

Policja na Florydzie wznowiła we wtorek poszukiwania Laundriego, które koncentrują się obecnie na terenie objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve, w rejonie North Port, w hrabstwie Sarasota, na zachodnim wybrzeżu Florydy.

W poniedziałek FBI przeszukało nieruchomość rodziców narzeczonego Petito, gdzie mieszkała para.

Tajemnicze smsy od Gabby Petito

Śledczy starają się ustalić, co zaszło między 22-letnią Petito i 23-letnim Laundriem podczas ich podróży na zachód USA vanem.

Przedmiotem śledztwa są m.in. tajemnicze SMS-y, które Gabby Petito wysłała do mamy prze zaginięciem.

27 sierpnia 22-latka napisała do matki: "Czy możesz pomóc Stanowi, dostaję od niego tylko wiadomości głosowe albo nieodebrane połączenia". Kobieta uznała to za podejrzane, ponieważ Gabby Petito nigdy nie mówiła na dziadka "Stan".

30 sierpnia natomiast córka rzekomo napisała: "W Yosemite nie ma zasięgu". Jednak kobieta nie uwierzyła, że SMS naprawdę został wysłany przez Gabby.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gabby Petito

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy