Reklama

Reklama

Gabby Petito nie żyje? Najnowsze informacje. "Dziwny SMS" i "toksyczny" związek

Gabby Petito tuż przed zaginięciem wysyłała do rodziny niepokojące wiadomości. Jej matka twierdzi, że można było z nich wyczytać, że dzieje się coś dziwnego. Amerykańskie media dotarły do tekstu nakazu rewizji, na podstawie którego FBI przeszukało wczoraj dom rodziców Briana Laundrie, narzeczonego Gabby Petito.

Według informacji zamieszczonych w nakazie rewizji, jedna z ostatnich wiadomości, jaką rodzina otrzymała od Gabby Petito, nadeszła pod koniec sierpnia i miała formę "dziwnego smsa". Wtedy bliscy blogerki zaczęli się o nią martwić.

"Dziwny sms" od Gabby Petito

22-letnia Gebby Petito wysłała SMS-a do swojej mamy Nichole Schmidt 27 sierpnia. Napisała w nim: "Czy możesz pomóc Stanowi, dostaję od niego tylko wiadomości głosowe albo nieodebrane połączenia".

W nakazie rewizji napisano: "Odniesienie do 'Stana' dotyczy jej dziadka, ale według matki (Gabby Petito - przyp. red.) nigdy nie nazywała go 'Stan'. Matka zaczęła się niepokoić, że coś złego dzieje się z jej córką".

Reklama

Wiadomość ta była jedną z podstaw, która pozwoliła FBI przeprowadzić przeszukanie w domu Briana Laundrie (narzeczonego Gabby Petito) i jego rodziców w North Port na Florydzie.

Agenci FBI przeprowadzili rewizję w poniedziałek. Według reporterów obecnych na miejscu funkcjonariusze określali teren mianem "miejsca zbrodni".

Gabby Petito podróżowała z narzeczonym

Gabby Petito i Brian Laundrie rozpoczęli podróż po parkach narodowych Stanów Zjednoczonych w połowie czerwca. Podczas wyjazdu regularnie publikowali kolejne wpisy na swoich profilach w social mediach.

Z czasem jednak między Gabby Petito i jej narzeczonym zaczęło dochodzić do coraz częstszych konfliktów - wynika z nakazu rewizji.

12 sierpnia policja w Moab w stanie Utah została wezwana do kłótni. W ujawnionej rozmowie z dyspozytorem numeru alarmowego 911 osoba zgłaszająca mówiła, że "mężczyzna spoliczkował kobietę".

Okazało się, że chodzi o Gabby Petito i Briana Laundrie, a późniejszy raport policyjny zaprzeczył, by Laundrie stosował wobec Petito przemoc.

Szczegóły interwencji policji w sprawie Petito i Laundrie

"Mężczyzna starał się stworzyć dystans, mówiąc Gabby, by się przespacerowała i ochłonęła, ona jednak nie chciała się od niego odłączyć i zaczęła go policzkować" - czytamy w raporcie.

"Złapał ją za twarz i odepchnął, gdy przycisnęła go do samochodu, starał się zamknąć przed nią w aucie, ale otworzyła drzwi od strony kierowcy i wdarła się do środka zanim odjechali".

Jedna z funkcjonariuszek, która brała udział w interwencji, Melissa Hulls, powiedziała, że "incydent bardziej przypominał załamanie nerwowe niż przemoc domową".

"Toksyczny" związek Gabby Petito

Hulls przyznała, że długo rozmawiała z Petito podczas interwencji. Powiedziała jej m.in., że jej związek z Laundrie ma cechy "toksycznego".

"Sugerowałam jej, by przemyślała ten związek, pytałam, czy jest szczęśliwa i radziłam, że to może być dla niej możliwość odnalezienia nowej drogi w życiu" - mówiła Hulls.

"Bardzo bała się rozdzielenia z Laundrie" - dodała funkcjonariuszka.

Nagranie z interwencji policji w sprawie Gabby Petito i Briana Laundrie:

Tego smsa nie wysłała Gabby Petito?

Po 27 sierpnia matka Gabby Petito otrzymała od niej jeszcze inną wiadomość. 30 sierpnia córka rzekomo napisała: "W Yosemite nie ma zasięgu". Jednak kobieta nie uwierzyła, że SMS naprawdę został wysłany przez Gabby.

W nakazie rewizji SMS-a z 27 sierpnia uznano za "ostatni kontakt, jaki ktokolwiek miał" z Gabby. Później jej telefon komórkowy miał już nie odpowiadać.

Odnaleziono zwłoki

Laundrie wrócił do domu z podróży, którą odbywał z Gabby Petito, sam 1 września, 10 dni przed tym, gdy matka Petito zgłosiła jej zaginięcie. Od 11 września Laundrie i jego rodzina odmawiali współpracy z policją. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

W niedzielę na terenie kempingu w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono ciało kobiety, które odpowiada opisowi zaginionej Gabby Petito.

Na wtorek planowana jest sekcja zwłok. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje