Reklama

Coraz krótsze dni, kiepska pogoda. Oto najlepsze sposoby na jesienne przygnębienie

Nadeszła jesień. Dni są coraz krótsze, a przygnębienie wydaje się nieuniknione. Jednak ta pora roku kryje w sobie też piękno! Jak sprawić, by nabrała barw? Poznaj sposoby na to, jak dostrzec zalety jesieni i jak radzić sobie z jesienną chandrą.

Jesień. Dlaczego jest przygnębiająca?

Słońce, mające zbawienny wpływ na humor każdego z nas, nie świeci tak często jak latem. Szare niebo i deszczowa pogoda wywołują przygnębienie, którego objawami są: apatia, problemy ze snem, brak energii, trudności w skupieniu i znużenie. Jak pozbyć się tych dolegliwości? Przede wszystkim - zadbaj o swoje zdrowie.

Jesień. Dbaj o siebie!

Jesienią każdy powinien odpowiednio się odżywiać. Spożywaj produkty bogate w żelazo czy potas. Korzystaj z dóbr jesieni, takich jak: buraki, figi, śliwki, gruszki czy jabłka. Przyrządzanie dań z tych sezonowych darów natury pozwoli ci docenić "najsmutniejszą porę roku".

Reklama

Jesień. Co zrobić, by schyłek roku nabrał koloru?

Spróbuj wykorzystać każdy ze słonecznych dni zaplątanych wśród jesiennej aury. Weź książkę, koc i pójdź na spacer po parku. Podziwiaj zarumienione drzewa. Wybierz się na farmę dyni. Znajdź ciekawe miejsca w swoim mieście - w Warszawie może być to na przykład Osiedle Przyjaźń pełne kolorowych domków. Wyjdź z domu i korzystaj ze słońca, które jesienią świeci rzadko.

Jesień. Rozwijaj swoje pasje

Nie musisz lubić ciepłych swetrów, ulewnych deszczy czy ostrego powietrza. Jeśli jesteś wrogiem jesieni, odwróć swoją uwagę od jesiennej aury i znajdź nowe hobby. Odkryj ciekawy gatunek muzyczny. Poznaj nowego artystę. Obejrzyj film, który chciałeś zobaczyć od dawna. Zapisz się na kurs malowania. Pomoże ci to zająć myśli i poczuć się produktywnym pomimo brzydkiej pogody.

Jesień. Odwiedź jesienne wydarzenia kulturalne

Jesień wcale nie musi być nużąca i melancholijna. Możesz sprawić, że ponure momenty nabiorą barw. Pozwól sobie na ucieczkę przed deszczem. Odwiedź muzeum, galerię sztuki lub kino i zaangażuj się w życie kulturalne.

Następująca lista zawiera kilka z wielu ciekawych wydarzeń organizowanych w nadchodzących miesiącach. Być może któreś z nich Cię zainteresuje! 

Film:

Konfrontacje filmowe - przedpremierowe pokazy filmów docenianych, na przykład, w Cannes. Wydarzenie organizowane jest przez warszawskie Kino Muranów. Trwa od 9 do 18 września.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - odbywa się w Gdyni od 12 do 17 września.

Książka:

Jesienne Targi Książki w Warszawie - trwa od 15 do 18 września.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - od 27 do 30 października.  

Sztuka:

Beksiński na Śląsku - prace Beksińskiego można oglądać w Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września.

Wystawa prac Tamary Łempickiej - wystawa została otwarta 9 września w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Sejsmograf Epoki Przyspieszenia - wystawa Muzeum Narodowego w Warszawie poświęcona dorobkowi artystycznemu Witkacego. Będzie otwarta do 9 października.

Nie daj się jesiennej melancholii!

Jesienią można robić bardzo wiele ekscytujących rzeczy. Nie pozwól więc, aby szarości i groźna pogoda przeszkodziły ci w ciekawym spędzaniu czasu.

Agata Tomaszewska

Zobacz też: 
Skąd się bierze jesienna chandra? Przygotuj się na przesilenie jesienne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jesień | chandra | Depresja | przygnębienie | depresja jesienna | jesienna chandra

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy