Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Zaostrzają prawo migracyjne. Zbyt wielu chce się do nich dostać
Wprowadzenia natychmiastowych zmian w programie wiz pracowniczych chce Nowa Zelandia. Jak podaje agencja Reutera, wszystko przez migrację, która w zeszłym roku osiągnęła tam niemal rekordowy wynik. Wśród zmian ma się znaleźć m.in. wymóg znajomości języka angielskiego, choć nie tylko.
Nowa Zelandia chce wprowadzenia natychmiastowych zmian w swoim programie wiz pracowniczych. Zmiany miałyby dotyczyć m.in. wprowadzenia wymogu znajomości języka angielskiego w przypadku stanowisk wymagających niższych kwalifikacji czy ustanowienia minimalnego progu umiejętności i doświadczenia zawodowego.
Oprócz tego maksymalny nieprzerwany czas pobytu w przypadku większości stanowisk o niskich kwalifikacjach ma zostać skrócony z pięciu do trzech lat.
Duży wzrost liczby migrantów w Nowej Zelandii. Australia już podjęła kroki
W Nowej Zelandii, liczącej około 5,1 miliona mieszkańców, od czasu zakończenia pandemii odnotowano duży wzrost liczby migrantów.
W sąsiedniej Australii, która również odnotowała duży wzrost zdecydowano, że w ciągu najbliższych dwóch lat liczba migrantów ma zostać zmniejszona o połowę - zwraca uwagę agencja Reutera.
Nowa Zelandia. Oświadczenie minister imigracji
"Rząd koncentruje się na przyciąganiu i zatrudnianiu wysoko wykwalifikowanych migrantów, takich jak nauczyciele szkół średnich, tam, gdzie brakuje wykwalifikowanych pracowników" - przekazała w oświadczeniu minister imigracji Nowej Zelandii Erica Stanford.
Jak także dodała, jednocześnie należy dopilnować, aby to Nowozelandczycy znaleźli się w pierwszej linii osób mogących uzyskać zatrudnienie w sektorach, w których nie brakuje wykwalifikowanej siły roboczej.
Według treści oświadczenia, w zeszłym roku do Nowej Zelandii wyemigrowała niemal rekordowa liczba 173 000 osób.
Źródło: Reuters
***
Przeczytaj również nasz raport specjalny: Wybory samorządowe 2024.
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje