Reklama

Reklama

Wycieczkowiec objęty kwarantanną zakończył rejs. Są nowe infekcje

Niemiecki wycieczkowiec AIDANova, który w piątek wieczorem został objęty w porcie w Lizbonie kwarantanną w związku z ogniskiem zakażenia koronawirusem, zakończył w niedzielę rejs. Powodem było stwierdzenie nowych infekcji. Statek udawał się na hiszpańską wyspę Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Władze portu w Lizbonie ogłosiły, że zaplanowane na niedzielny wieczór wznowienie podróży wycieczkowca nie dojdzie do skutku, a rejs został oficjalnie zakończony przez niemieckiego armatora, spółkę AIDA Cruises.

W uzasadnieniu decyzji o zakończeniu rejsu wyjaśniono, że podróż dobiegła końca z powodu nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród osób przebywających na statku.

Stwierdzono nowe infekcje

Do niedzielnego wieczora potwierdzono łącznie 64 infekcje. Zakażeni trafili do jednego z lizbońskich hoteli, gdzie odbędą kwarantannę. W sumie na pokładzie niemieckiego wycieczkowca znajdowało się 1300 członków załogi oraz 3000 pasażerów.

Reklama

Portugalskie służby medyczne podały, że w najbliższych godzinach osoby przebywające na wycieczkowcu, u których test na COVID-19 dał wynik negatywny, zostaną przetransportowane na lotnisko w Lizbonie. Prawdopodobnie jeszcze w niedzielę udadzą się one w drogę powrotną do Niemiec.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje