Reklama

Reklama

Watykan: Elon Musk na audiencji u papieża. Miała prywatny charakter

Elon Musk, uznawany za najbogatszego człowieka na świecie, spotkał się w sobotę z papieżem Franciszkiem. W prywatnej audiencji uczestniczyły też dzieci przedsiębiorcy.

Papież Franciszek spotkał się w sobotę w Watykanie z przedsiębiorcą i multimiliarderem Elonem Muskiem. Biznesmen poinformował o audiencji, publikując zdjęcie na Twitterze.

Musk napisał na swoim profilu, że jest "zaszczycony" spotkaniem z papieżem i zamieścił zdjęcie, na którym stoi obok Franciszka wraz z czworgiem swoich dzieci. 

Audiencja miała prywatny charakter, dlatego nie została wymieniona przez Watykan w codziennym biuletynie.

Elon Musk grozi, że wycofa się z kupna Twittera

W ostatnim czasie o Musku było głośno głównie w kontekście umowy przejęcia Twittera za 44 mld dolarów. 

Reklama

Multimiliarder zagroził jednak z początkiem czerwca, że wycofa się z transakcji, ponieważ nie ma wystarczających informacji o liczbie fałszywych użytkowników serwisu.

Prawnicy Muska napisali do zarządu Twittera, że ponieważ firma ta nie dostarczyła, mimo wielu próśb szefa Tesli, informacji o liczbie spam botów i innych fałszywych kont, ma on prawo zrezygnować z kupna serwisu społecznościowego.

Porozumienie w sprawie transakcji zostało zawarte pod koniec kwietnia i głosi ono, że po jej ostatecznym zawarciu Musk przejmie kontrolę nad Twitterem płacąc 54,20 dol. za akcję, czyli niecałe 3 dolary powyżej ich ceny na giełdzie.

Dyrektor wykonawczy Twittera Parag Agrawal poinformował, że firma regularnie sprawdza i ocenia, że liczba fałszywych kont nie przekracza 5 proc.

Zdaniem ekspertów, groźba wycofania się z transakcji może być manewrem Muska, mającym na celu obniżenie ceny Twittera, lub zrezygnowanie z jego kupna bez wypłacania przewidzianej w umowie wstępnej kary. Ponadto, miliarder nie ma prawa domagać się od Twittera zmodyfikowania metody liczenia takich kont, jeżeli ta, którą serwis stosował dotychczas, była wystarczająca, by składać na jej podstawie raporty SEC, tj. amerykańskiej komisji papierów wartościowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy