Reklama

Reklama

USA: Troje licealistów zamordowało kolegę mieczem

Licealista z San Diego na Florydzie został zamordowany nożem i mieczem. Za śmierć Dwighta Granta odpowiedzialny jest młodszy kolega zabitego ze szkoły i jego dwie koleżanki - podała telewizja Fox News. Według śledczych motywem była zemsta.

Podejrzany zaplanował zabójstwo Dwighta Granta z zazdrości o swoją byłą dziewczynę, z którą zabitego nastolatka łączyły relacje seksualne. 17-latek odpowiedzialny za śmierć Granta zeznał śledczym, że był z dziewczyną emocjonalnie związany.

Przekonali obecną dziewczynę

Zazdrosny chłopak przed zabójstwem miał napisać do koleżanki SMS, w którym zapewniał, że "niedługo zabije Granta". 16-latka w odpowiedzi zapewniła, że mu pomoże. Oboje namówili do pomocy w zabójstwie obecną dziewczynę ofiary twierdząc, że chłopak zgwałcił ich znajomą.

Lubelskie. Brutalne zabójstwo 32-latki. Wniosek o aresztowanie męża

Reklama

Policja w Miramar ustaliła jednak, że nie odkryła żadnych dowodów napaści seksualnej, której miałby się dopuścić zamordowany chłopak, a jego poprzednia dziewczyna poinformowała detektywów, że jej związek z Grantem był zgodny.

"Zakończcie to za mnie"

Śledztwo wykazało, że obecna partnerka Granta, zazdrosna o jego byłą dziewczynę, zwabiła go na miejsce zbrodni. Dwoje ze sprawców miało zaatakować ofiarę nożem i mieczem. Jedna z nastolatek "stała na czatach". Podczas napaści Grant próbował uciekać, ale został powstrzymany. "Wiesz, kim jestem i dlaczego tu jestem (...) wiesz, że muszę cię teraz zabić" - miał powiedzieć 17-latek do swojej ofiary.  

Grant został dźgnięty nożem w szyję, po czym miał błagać swoich oprawców, by "zakończyli to za niego". Wtedy jedna z dziewczyn miała wbić mu miecz w klatkę piersiową. 

Do zabójstwa doszło 17 października, ale ciało chłopaka znaleziono dwa dni później w zaroślach. Obok ciała leżał nóż ze złamanym ostrzem. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy próbowali zacierać ślady. Zbrodnię jednak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Aresztowani nastolatkowie zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, manipulowanie dowodami i zmowę.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL