Reklama

Reklama

USA: Strzelanina w szkole. Nie żyje co najmniej jedna osoba

W Nowym Orleanie (USA) doszło do strzelaniny podczas ceremonii ukończenia szkoły. Co najmniej trzy osoby zostały ranne, z których jedna nie żyje - podają media, powołując się na lokalną policję.

Serwis Breaking 911 zamieścił nagranie z konferencji prasowej lokalnej policji. Dowiadujemy się z niego, że podczas graduacji, czyli ceremonii zakończenia szkoły, doszło do strzelaniny.  

Do zdarzenia doszło na terenie Xavier University of Louisiana, gdzie zebrali się absolwenci Morris Jeff High School. Jak wynika z pierwszych informacji, w strzelaninie ranne zostały trzy osoby. Jedna z nich - starsza kobieta - zmarła.  

Napastnika schwytano

Nie podano, czy starsza kobieta była jedną z nauczycielek, czy też pojawiła się na uroczystości u kogoś bliskiego. Policja podaje, że podejrzanego o oddanie strzałów zatrzymano. Skonfiskowano również kilka sztuk broni - czytamy. 

Reklama

Strzelanina w szkole w Nowym Orleanie jest kolejną, do której w ostatnim czasie doszło w USA. Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek miała miejsce strzelanina w szkole w Teksasie. W strzelaninie zginęło 19 dzieci i dwie nauczycielki. 
 
Podejrzany o dokonanie ataku został zidentyfikowany jako 18-letni Salvador Ramos - prawdopodobnie były uczeń liceum, w którym doszło do zdarzenia.  

Wczoraj z kolei media obiegła informacja o 10-latku z Florydy, który w wiadomościach SMS groził urządzeniem masowej strzelaniny. - Zachowanie tego ucznia jest obrzydliwe, zwłaszcza po niedawnej tragedii w Uvalde w Teksasie - powiedział miejscowy szeryf.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy