Reklama

Reklama

Ukraina: Żołnierz zastrzelił pięciu funkcjonariuszy Gwardii Narodowej

Żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy zastrzelił pięciu funkcjonariuszy tej jednostki i ranił pięciu kolejnych - podało MSW. Nie są znane motywy działania mężczyzny. Podejrzany uciekł, ale został już zatrzymany.

Żołnierz otworzył ogień podczas wydawania broni funkcjonariuszom na terenie zakładów rakietowych "Jużmasz" w mieście Dniepr. Z nieznanych przyczyn zastrzelił z kałasznikowa pięciu żołnierzy Gwardii Narodowej i ranił kolejnych pięciu - czytamy w komunikacie.

21-letni uzbrojony sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Gwardia Narodowa Ukrainy poinformowała na Facebooku, że mężczyzna został już zatrzymany. 

Napastnik został zatrzymany za miastem, po akcji służb i postawieniu w stan gotowości m.in. policji i wojska. Zbiegły żołnierz, który miał przy sobie karabin i około 200 sztuk amunicji miał się poddać funkcjonariuszom.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy