Trzy pytony w spodniach. Celnicy nie dowierzali

Dawid Zdrojewski

Oprac.: Dawid Zdrojewski

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
199
Udostępnij

Do 20 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który próbował przemycić do Stanów Zjednoczonych pytony birmańskie w spodniach. Celnicy nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy znaleźli w jego ubraniu trzy węże.

Pyton birmański na Florydzie
Pyton birmański na FlorydzieJoe Raedle Getty Images

Według dokumentów sądowych z Montrealu w Kanadzie mężczyzna wsiadł do autobusu jadącego do Nowego Jorku z trzema gadzimi pasażerami - pytonami birmańskimi - ukrytymi w spodniach.

Gdy 15 lipca 2018 r. autobus przekroczył granicę amerykańsko-kanadyjską w północnej części stanu Nowy Jork, pasażer złamał prawo federalne. Teraz 37-latkowi grozi do 20 lat więzienia i maksymalna grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Jak wynika z dokumentów sądowych, pytony zostały ukryte w pobliżu wewnętrznej strony uda mężczyzny wewnątrz torby, która była przywiązana do sznurka w jego spodniach.

Choć sprawa ma swój początek w 2018 roku, sprawca przemytu dopiero w środę przyznał się do przemytu stworzeń do USA - poinformowało w komunikacie Biuro Prokuratora Generalnego Północnego Dystryktu Nowego Jorku.

Mężczyzna jest oskarżony o naruszenie Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz innych przepisów federalnych dotyczących importu dzikich zwierząt do kraju.

Pyton birmański: Plaga w USA

Pyton tygrysi ciemnoskóry (Python molurus bivittatus) - nazywany też ze względu na miejsce, z którego pochodzi, birmańskim - należy do największych węży na świecie. Dojrzały osobnik może mierzyć nawet od pięciu do siedmiu metrów długości.

Sprowadzanie tego gatunku do USA jest nielegalne od 2012 roku. Mimo to, według lokalnych władz, tylko na Florydzie jest ponad 100 tys. pytonów, które rozmnażają się w szybkim tempie i sieją spustoszenie w lokalnym ekosystemie. Według ekologów to gatunek inwazyjny, który odpowiada za znaczny spadek liczebności zwierząt, takich jak jelenie, szopy pracze, oposy i lisy.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Ociepa: Mamy na granicy z Polską grupę zawodowych morderców zdolnych do wszystkiego
      Ociepa: Mamy na granicy z Polską grupę zawodowych morderców zdolnych do wszystkiegoPolsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      98
      Super
      relevant
      35
      Hahaha
      haha
      35
      Szok
      shock
      22
      Smutny
      sad
      4
      Zły
      angry
      5
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      199
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na