Reklama

Reklama

Tragiczna eksplozja w Bułgarii. Wybuch w zakładach zbrojeniowych

Tragiczna eksplozja w Bułgarii. Jak wynika z ustaleń, w zakładach zbrojeniowych "Arsenał" doszło do wybuchu. W jego wyniku zginęły co najmniej trzy osoby.

"Trzy osoby zginęły, a trzy zostały ranne we wtorek w wybuchu w zakładach zbrojeniowych Arsenał w Kazanłyku w środkowej Bułgarii" - poinformowało radio publiczne.

Bułgaria. Eksplozja w zakładzie zbrojeniowym

Do eksplozji doszło we wtorek 4 października około godziny 14. Eksplozja miała miejsce w magazynie, w którym przechowywane były materiały wybuchowe

Według świadków eksplozja była bardzo silna. Nad budynkiem uniosła się czarna chmura. Potwierdzają to zdjęcia z terenów zakładu "Arsenał", nad którymi unosi się gęsty dym.

Bułgaria. Wybuch w zakładzie "Arsenał". Są ofiary

- Widziałem warsztat, jest doszczętnie zniszczony. Siła wybuchu rzuciła ciało jednego z trzech pracowników dość daleko - przekazał w rozmowie z mediami prokurator Todor Dejanow.

Reklama

Mężczyzna przekazał, że dwie kobiety, które były w warsztacie w czasie wybuchu, są na razie uważane za zaginione, ponieważ miejsce to nie zostało jeszcze oczyszczone z powodu obaw przed wtórnymi wybuchami. - Czwarty pracownik, który był w pobliżu w momencie wybuchu, został ranny  - zaznaczył prokurator.

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że troje poszkodowanych transportowano do szpitala w Starej Zagorze. Zwołano komisję, która bada przyczyny zdarzenia.

Dejanov zaznaczył, że przyczyna wybuchu nie została jeszcze zbadana, ale najprawdopodobniej była związana z naruszeniem zasad bezpieczeństwa dotyczących obchodzenia się z materiałami wybuchowymi.

W ostatnich latach w Bułgarii doszło do szeregu eksplozji w zakładach zbrojeniowych w Kazanłyku i leżącym w północno-zachodniej Bułgarii Łomie oraz w kilku innych miejscowości. Zginęło w nich łącznie 20 osób - przypomniał portal Mediapool. Rok temu bułgarska prokuratura poinformowała o podejrzeniach, że za częścią eksplozji mogła stać Rosja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy