Reklama

Tajlandia: Rosjanka odgryzła turystce kawałek palca. "To było jak z horroru"

Kłótnia dwóch turystek na tajskiej wyspie Phangan zakończyła się dramatycznie. Historią podzieliła się niemiecka szpadzistka polskiego pochodzenia Monika Sozańska, której przyjaciółka została zaatakowana przez Rosjankę. Angelika H. straciła kawałek środkowego palca.

Historię opowiedzianą przez byłą szpadzistkę opisuje "Bild am Sonntag".

39-letnia Sozańska wybrała się ze swoją przyjaciółką na wyspę Phangan w Tajlandii. Kiedy szukały miejsca w plażowym klubie, zauważyły, że obok rosyjskich turystów jest wolny puf.

Jak opowiada Sozańska, kobieta, którą poprosiły o siedzisko, zareagowała lekceważąco. Nie pomogła również prośba kelnera, a atmosfera z każdą chwilą stawała się coraz bardziej napięta.

- Rosjanka rzuciła się na moją przyjaciółkę, była wściekła. Beształa ją i popychała. Byłyśmy zakłopotane - relacjonowała kobieta.

Reklama

Angelika H. nie wytrzymała, kiedy Rosjanka zaatakowała jej psa. W odpowiedzi uderzyła rosyjską turystkę w czoło. - Kobieta zniknęła na krótko tylko po to, żeby wrócić jeszcze bardziej wściekła - mówiła była szpadzistka.

To, co stało się później, Sozańska opisała jako "dziwaczne i straszne". - Rosjanka chwyciła rękę Angeliny i ugryzła ją. Później wypluła nadgryziony palec i uśmiechnęła się. Krew tryskała. To było jak w horrorze - dodała.

Kiedy zszokowane kobiety szukały w piasku odgryzionego opuszka z paznokciem, Rosjanie próbowali uciec. Zostali jednak zatrzymani przez zaalarmowaną wcześniej policję.

Rosjanka odgryzła palec. Uciekła do Malezji

Kobieta miała przy sobie tylko zdjęcie paszportu. Poproszono ją, by dostarczyła dokument na posterunek policji. Agresorka jednak wykorzystała tę sytuację i pierwszym samolotem uciekła do sąsiedniej Malezji.

Policja poinformowała, że jak tylko kobieta wróci do Tajlandii, od razu zostanie aresztowana.

Ranna Angelina H. łodzią została zabrana do szpitala na sąsiedniej wyspie Koh Samui. Stamtąd natychmiast poleciała do rodzinnej Anglii na dalsze leczenie. - Lekarze próbują teraz uratować palec i uniknąć amputacji za pomocą specjalnej procedury - poinformowała Sozańska. 

Monika Sozańska to urodzona w Bolesławcu niemiecka szpadzistka polskiego pochodzenia. Była medalistką mistrzostw Europy i świata. Reprezentowała Niemcy na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jest córką byłego mistrza Polski w szpadzie Piotra Sozańskiego. Karierę zakończyła w 2020 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rosjanka | Tajlandia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy