Reklama

Reklama

Szwajcaria. Przestrzeń powietrzna już otwarta

Przestrzeń powietrzna Szwajcarii została w środę ponownie otwarta. Wcześniej tego dnia zamknięto ją z powodów technicznych, co doprowadziło do wstrzymania wylotów z kraju i przekierowywania przylotów - podała Skyguide, firma zajmująca się monitorowaniem i zarządzaniem szwajcarską przestrzenią powietrzną.

"Przepraszamy za ten incydent i wynikające z niego problemy dla pasażerów i naszych partnerów" - napisano w komunikacie Skyguide, cytowanym przez agencję Associated Press.

W związku z awarią komputerową międzynarodowe loty w kierunku Szwajcarii zostały zawrócone w większości na lotnisko w Mediolanie w północnych Włoszech, a wyloty z dwóch lotnisk w kraju - w Genewie i Zurychu - wstrzymano.

Awaria w Szwajcarii. Zamknięto przestrzeń powietrzną

W środę przed godziną 9 - firma Skyguide monitorująca przestrzeń powietrzną tego kraju poinformowała, że w związku z problemami technicznymi przestrzeń powietrzna Szwajcarii została zamknięta do odwołania

Reklama

Planowane wyloty z portów lotniczych w Genewie i Zurychu zostały wstrzymane, przekierowano cztery loty z Dubaju, Johannesburga, Chicago i Montrealu. Skyguide podał, że "przestrzeń powietrzną zamknięto ze względów bezpieczeństwa".

Loty w kierunku Szwajcarii zostały zawrócone

"W związku z awarią komputera zarówno wyloty, jak i przyloty zostały odwołane do g. 11.00" - napisano w środę na Twitterze lotniska w Genewie.

Jak podaje cytowana przez AFP szwajcarska agencja prasowa ATS Keystone, międzynarodowe loty w kierunku Szwajcarii zostały zawrócone w większości na lotnisko w Mediolanie w północnych Włoszech. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy