Reklama

Reklama

Promowali "zrozumienie dla Rosji", brali pieniądze od Nord Stream 2

Stowarzyszenie "Partnerstwo Niemiecko-Rosyjskie" w Schwerinie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) otrzymywało fundusze od spółki Nord Stream 2 AG. Potwierdziła to stacji NDR jego dyrektor zarządzająca. Organizacja miała m.in. promować "zrozumienie dla Rosji w Niemczech".

- Stowarzyszenie otrzymywało od spółki Nord Stream 2 AG dotacje w wysokości 20 tys. euro rocznie - wyjaśnia Madeleine Block, dyrektor wykonawczy Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego (DRP). 

DRP zostało założone w 2018 r. przez byłego premiera landu Erwina Selleringa i miało na celu między innymi "promowanie zrozumienia Rosji w Niemczech". W zarządzie stowarzyszenia zasiadał także przedstawiciel spółki Nord Stream 2 AG oraz były przedstawiciel kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie ds. Rosji. 

Sekretarz CDU: To może być wierzchołek góry lodowej

Jak poinformowała dyrektor Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego, obaj nie tylko zrezygnowali z funkcji, ale także opuścili stowarzyszenie.

Reklama

Sekretarz generalny chadeckiej partii CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim Daniel Peters powiedział NDR, że obawia się, iż to dopiero wierzchołek góry lodowej. 

- Najwyraźniej w Schwerinie istniała sieć, która przez wiele lat była zasilana pieniędzmi z Kremla i która obejmowała stowarzyszenie Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego, Fundację Klimatyczną, stowarzyszenie regionalne SPD i kancelarię kraju związkowego - powiedział Peters.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy