Reklama

Profanacja grobu. Złodzieje wyciągnęli z trumny pięć kilogramów złota

Pięć kilogramów złota oraz diamenty zrabowano z grobu kobiety pochodzenia romskiego na cmentarzu w Rzymie. Sprawcy prawdopodobnie w nocy wyciągnęli trumnę i wyjęli z niej kosztowności. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jedną z bardziej prawdopodobnych hipotez jest ta o udziale w rabunku członków rodziny zmarłej.

O zbezczeszczeniu jednego z grobów na cmentarzu Prima Porta w Rzymie donosi dziennik "Il Messaggero". Złodzieje włamali się do trumny starszej kobiety pochodzenia bośniackiego, która była związana także ze społecznością romską. 

Według doniesień, w nocy z trzeciego na czwartego stycznia rabusie mieli wyciągnąć z wnęki trumnę kobiety, która zmarła w 2020 roku. Następnie otworzyć jej fragment i wyjąć pięć kilogramów kosztowności, w większości złota, ale też diamentów. Grzebanie zmarłych z cennymi przedmiotami jest znanym zwyczajem w społeczności romskiej. 

Reklama

Sprawcami mogą być członkowie rodziny

Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzi włoska policja. Jedną z wiodących hipotez jest ta zakładająca udział członków rodziny w rabunku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcy działali bardzo sprawnie i precyzyjnie. Prawdopodobnie mieli dokładne informacje dotyczące kosztowności, z jakimi zmarła została pochowana.

"To nie pierwszy taki przypadek. W latach 2018-2019 złapano gang złodziei specjalizujący się w podobnych kradzieżach" - czytamy we włoskich mediach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prima porta | cmentarz | Rzym | profanacja | kradzież | diamenty | Włochy

Reklama

Reklama

Reklama