Reklama

Reklama

Prezydent Biden znów z koronawirusem. Komunikat Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden ponownie zakaził się koronawirusem. Polityk był testowany w sobotę, mimo że wcześniej zdiagnozowano go jako ozdrowieńca. Białyk Dom wydał komunikat w tej sprawie.

"Drodzy, dzisiaj ponownie uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Dzieje się tak z niewielką mniejszością ludzi" - czytamy we wpisie Joe Bidena

USA: Joe Biden ponownie zakażony koronawirusem

Prezydent USA w sobotę 30 lipca wieczorem (czasu polskiego - red.) potwierdził, że ponownie jest zakażony koronawirusem. Jednocześnie dodał, że nie stwierdzono u niego żadnych objawów choroby COVID-19. 

"Nie mam żadnych objawów, ale zamierzam odizolować się dla bezpieczeństwa wszystkich wokół mnie. Nadal pracuję i wkrótce wrócę do normalnych obowiązków" - zapewnił Joe Biden. 

Reklama

Informacje o stanie zdrowia prezydenta USA potwierdziła także rzeczniczka Białego Domu. "Prezydent jest bezobjawowy. Czuje się dobrze i pracuje w izolacji od rezydencji, aby chronić innych" - napisała na Twitterze Karin Jean-Pierre. 

Joe Biden a koronawirus. Biały Dom komentuje

Oficjalny komunikat o ponownym zdiagnozowaniu wirusa SARS-CoV-2 u Joe Bidena ukazał się też w mediach społecznościowych Białego Domu. 

Czytamy w nim, że diagnozę potwierdził lekarz prezydenta USA. Wiadomo, że Joe Biden w czterech kolejnych dniach uzyskał "negatywny" wynik na obecność koronawirusa. Dopiero sobotni test wykazał obecność choroby COVID-19 u prezydenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy