Reklama

Policjant polskiego pochodzenia zastrzelony w Kanadzie

Policjant polskiego pochodzenia został zastrzelony podczas służby w Kanadzie. Grzegorz Piechrzała zginął, gdy próbował pomóc ofiarom wypadku. W związku ze sprawą zabójstwa 28-latka aresztowano dwie osoby - kobietę i mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia w Haldimand County w kanadyjskiej prowincji Ontario. 28-letni Grzegorz Pierzchała, który był funkcjonariuszem Ontario Provincial Police, został wezwany do samochodu, który wpadł do rowu.

Mężczyzna natychmiast ruszył na pomoc ofiarom wypadku, jednak kiedy zbliżył się do auta z jego wnętrza padły strzały. Policjant polskiego pochodzenia został ciężko ranny. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń krótko po przewiezieniu do szpitala.

Kanada poruszona. Nie żyje policjant polskiego pochodzenia

Śmierć policjanta poruszyła m.in. premiera Kanady. "Wstrząsające wieści z Haldimand County, gdzie na służbie zginął funkcjonariusz policji prowincji Ontario Grzegorz Pierzchala. Do jego rodziny, przyjaciół i współpracowników - myśli wszystkich Kanadyjczyków są z wami" - napisał na Twitterze Justin Trudeau. 

Reklama

Do sprawy odniósł się również ambasador RP w Kanadzie, który złożył kondolencje rodzinie mężczyzny. "27.12.2022 w trakcie pełnienia służby oficer policji kanadyjskiej pochodzenia polskiego Grzegorz Pierzchala został postrzelony śmiertelnie. Był osobą cieszącą się wyjątkowym szacunkiem. Wspólnie z Magdaleną Pszczółkowską (Konsul Generalna w Toronto - red.) składamy rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje" - napisał Witold Dzielski.

Informację o śmierci policjanta skomentował również Związek Podhalan w Kanadzie. "Z ciężkim sercem przekazujemy wiadomość o śmierci ś.p. Grzegorza Pierzchały, który zginął dzisiaj, 27 grudnia 2022 r wykonując pracę, z której był bardzo dumny. Grzesiu był członkiem zespołu Mali Harnasie przez wiele lat, miał wielkie serce i był zawsze uśmiechnięty. Miał tylko 28 lat. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziców, rodzeństwa, całej rodziny i bliskich. Niech spoczywa w pokoju" - czytamy na Facebooku.

Poświęcenie mężczyzny zostało docenione przez jego kolegów z pracy, jak i zwykłych mieszkańców, którzy oddali hołd 28-latkowi.

Policjant polskiego pochodzenia zastrzelony. Wcześniej służył w wojsku

Kanadyjskie media przypominają, że Pierzchała, zanim wstąpił do policji, służył w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych. Mężczyzna dopiero niedawno skończył 10-miesięczny okres próbny i uzyskał prawo do samodzielnego pełnienia patroli.

W związku ze sprawą zabójstwa policjanta polskiego pochodzenia aresztowano dwie osoby - 30-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę. Oboje zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zabójstwo | strzelanina | Kanada | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy