Reklama

Papież spotkał się z kobietą, którą w sylwestrowy wieczór uderzył w dłoń

Papież Franciszek spotkał się z kobietą z Azji, którą w sylwestrowy wieczór w Watykanie uderzył w rękę, chcąc wyrwać się z jej uścisku - podała we wtorek Ansa. Według włoskiej agencji, do spotkania doszło wkrótce po tym zdarzeniu, które rozpowszechniły media.

"Wiele razy tracimy cierpliwość, ja także, przepraszam za zły przykład, jaki dałem wczoraj" - tymi słowami w Nowy Rok papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański odniósł się do krążącego w mediach na świecie nagrania, na którym widać, jak wyraźnie zirytowany uderzył w dłoń kobietę, gdy tak mocno chwyciła go za rękę, że mu ją boleśnie wykręciła.

Ansa twierdzi, że po tym incydencie papież spotkał się z kobietą po zakończeniu jednej z audiencji generalnych w Auli Pawła VI. 

Media watykańskie nie podały tej informacji. W czasie krótkiego spotkania miało dojść między papieżem i kobietą do uścisku dłoni i rozmowy.

Reklama

Według źródeł, na jakie powołuje się agencja Ansa, papież był bardzo poruszony i było mu przykro, że doszło do takiego incydentu. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy