Reklama

Ojciec trzyma za rękę martwą córkę, leżącą w łóżku. "Symbol tej tragedii"

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło życie kilku tysięcy ofiar. W mediach pojawiło się zdjęcie wykonane przez fotoreportera agencji AFP, na którym ojciec siedzący na gruzowisku trzyma za rękę martwą córkę. Nastolatka zginęła leżąc w swoim łóżku. Brytyjski "The Guardian" określił fotografię "symbolem tragedii wywołanej przez trzęsienie ziemi" i "uwypukleniem ludzkiej rozpaczy".

Zdjęcie zostało wykonane w prowincji Kahramanmaras w Turcji. Mesut Hancer siedzi na rumowisku, które przed trzęsieniem ziemi były jego domem. Mężczyzna trzyma za rękę martwą, 15-letnią córkę Irmak. Nastolatka leży w łóżku, które przygniecione jest przez gruz, betonowe płyty i pozostałości domu. "The Guardian" pisze, że w pobliżu siedzącego ojca jeden z mężczyzn próbował przebić się przez gruzy przy użyciu młotka. 

Brytyjski portal informuje, że fotografia została opublikowana w momencie, gdy liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła 5 tysięcy. 

Reklama

Wśród setek zdjęć zawalonych budynków i akcji ratunkowych właśnie ten kadr okrzyknięto "symbolem tragedii wywołanej przez trzęsienie ziemi" i "uwypukleniem ludzkiej rozpaczy". 

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bilans ofiar wciąż rośnie

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło Turcję i Syrię wczesnym rankiem w poniedziałek. Epicentrum znajdowało się w prowincji Kahramanmaras w południowo-wschodniej Turcji. 

Kilka godzin później nastąpił kolejny wstrząs - o sile 7,7 stopni. 

Stacja CNN informuje, że w wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosło łącznie ponad 7 tys. osób. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trzęsienie ziemii | Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy