Reklama

Niespokojnie w Strefie Gazy. Izrael przeprowadził serię nalotów

​Siły izraelskie przeprowadziły we wtorek naloty w Strefie Gazy po wystrzeleniu rakiety z palestyńskiej enklawy na Izrael - poinformowali AFP świadkowie i rządzący tam ruch islamistyczny.

Według świadków izraelskie samoloty przeprowadziły ataki w południowej części Strefy Gazy. Uzbrojone skrzydło Hamasu ogłosiło, że otworzyło ogień do izraelskich samolotów. 

Jak podaje agencja AFP, powołując się na słowa świadków, brak jest jakichkolwiek informacji o skutkach ataków.

Do sieci trafiły zdjęcia oraz nagrania, które mają pochodzić z ataku przeprowadzonego przez siły powietrzne Izraela. Jak pisze analityk Joe Truzman, "nagranie obrazuje wielokrotne izraelskie naloty na zakład produkcyjny broni Hamasu".

Niespokojnie w Strefie Gazy. Agresja po 2021 roku

Konflikt w Strefie Gazy to wieloletnie działania zbrojne między Izraelem a Palestyńczykami. Przełom w eskalacji agresji miał miejsce w maju 2021 roku, gdy przez 11 dni Palestyńczycy bombardowali tereny Izraela. 

Reklama

Zbrojny konflikt Izraela i Hamasu poprzedziły gwałtowne starcia palestyńskich demonstrantów z izraelską policją w Jerozolimie. Wybuchły one po zapowiedzi budowy nowych osiedli żydowskich na terenach okupowanych i wysiedleń ludności palestyńskiej.

W wyniku konfliktu z 2021 roku zginęło 232 Palestyńczyków, w tym 65 dzieci i 39 kobiet, a ponad 1700 osób zostało rannych. Izrael twierdzi, że zabił co najmniej 160 bojowników w Gazie. Po stronie izraelskiej zginęło 12 osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Izrael | Strefa Gazy | Palestyna

Reklama

Reklama

Reklama