Reklama

Reklama

Niemcy: Policjant śmiertelnie postrzelił agresywnego 31-latka z nożem

W miejscowości Zuelpich (Nadrenia-Północna Westfalia) policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. W czasie interwencji policjant zastrzelił agresywnego 31-latka. Mężczyzna ruszył w stronę funkcjonariuszy z nożem. To kolejny atak nożownika w ostatnich miesiącach.

31-latek na widok policjantów miał rzucić się na nich z nożem, wobec czego jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ze służbowej broni. Mężczyzna, który został w wyniku postrzału ciężko ranny, zmarł przed przybyciem lekarzy - potwierdziła prokuratura w Bonn.

Jak powiadomiła lokalna policja z Euskirchen, zgłoszenie o mężczyźnie próbującym wedrzeć się do domu swoich rodziców, funkcjonariusze otrzymali w poniedziałek po południu.

Śledztwo przejęła policja i prokuratura z Bonn.

Kolejny atak nożownika

W ostatnich miesiącach doszło w Niemczech do kilku ataków nożowników. W czerwcu doszło do ataku nożownika na młodą kobietę, na stacji metra Muemmelmannsberg. Sprawcą był 29-letni Afgańczyk, który został zatrzymany po kilku godzinach. 

Reklama

We wrześniu 30-letni mężczyzna zaatakował nożem kilka osób w pobliżu dworca kolejowego w Ansbach (w Bawarii - red). Według relacji świadków mężczyzna miał przed atakiem krzyczeć "Allahu Akbar", czyli "Bóg jest wielki". Napastnik został śmiertelnie raniony przez policję. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy