Reklama

Reklama

Atak nożownika w Las Vegas. Mężczyzna zabił dwie osoby

Dwie osoby nie żyją, a sześć zostało rannych po ataku nożownika w Las Vegas. Mężczyzna dźgał ludzi w kilku miejscach, w tym także w kasynach, gdzie zapanował chaos. Policja aresztowała napastnika i przewiozła go do szpitala.

- Zespół centrum urazowego University Medical Center pracuje niestrudzenie, aby zapewnić przewiezionym pacjentom najwyższy dostępny poziom opieki - podała lokalna telewizja KTNV.

Las Vegas: Atak nożownika. Mężczyzna zabił dwie osoby

13 Action News przytaczał natomiast relacje świadków twierdzących, że do pchnięć nożem doszło w kilku miejscach. Określali niektóre z ofiar jako showgirls, które robiły sobie zdjęcia z turystami. Jeszcze inni zidentyfikowali nożownika jako Latynosa w wieku lat trzydziestu lub więcej. Prawdopodobnie był przyjezdnym.

- Podejrzany mówił kobietom, że jest szefem kuchni i poprosił o pozowanie z nim do zdjęcia trzymając w ręku nóż. Kiedy odrzuciły jego ofertę, dźgnął je - cytuje jedną ze świadków KTNV. Inni opowiadali o krzykach, dużym rozlewie krwi oraz szybkim przebiegu zajścia.

Reklama

Kapitan Dori Korena z metropolitalnego departamentu policji w Las Vegas poinformowała, że troje z rannych ofiar są w stanie krytycznym. Pozostałe wydają się być w stabilnym.

Funkcjonariusze zatrzymali napastnika, który miał wiele krwi na rękach. Po aresztowaniu nożownika przewieziono go do szpitala. Policja nie zdołała jeszcze dotąd ustalić motywu jego czynu. Twierdzi, że atak nie był sprowokowany.` 

Reklama

Reklama

Reklama