Reklama

Reklama

Niemcy: 30-latek atakował nożem przechodniów. Wcześniej miał krzyczeć "Allahu Akbar"

W czwartek wieczorem 30-letni mężczyzna w mieście Ansbach w Niemczech zaatakował nożem kilka osób w pobliżu dworca kolejowego. Interweniowała policja, śmiertelnie raniąc napastnika. Jak przekazują świadkowie, mężczyzna miał przed atakiem wołać "Allahu Akbar" (arab. "Bóg jest wielki").

30-latek miał zaatakować nożem kilku przechodniów niedaleko dworca kolejowego w Ansbach - informuje niemiecki portal RTL. Wskutek jego ataku co najmniej dwie osoby zostały ranne. Jak przekazano, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Atak nożownika w Ansbach. Policja użyła broni palnej

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się zatrzymać napastnika. Mężczyzna jednak próbował zaatakować także policjantów, przez co "doszło do użycia broni palnej". Pomimo natychmiastowych działań resuscytacyjnych 30-latek zginął na miejscu. Rzecznik policji w Środkowej Frankonii, Michael Konrad, potwierdził, że miało to miejsce tuż po godzinie 18 w czwartek.

Reklama

Rzecznik przekazał także, że według świadków napastnik miał kilkukrotnie wołać "Allahu Akbar" (arab. "Bóg jest wielki"). Jak podkreślił, nie można jeszcze potwierdzić, czy istnieje podłoże terrorystyczne czy islamistyczne. - Jest to dokładnie sprawdzane - dodał.

Policja odmówiła także podawania dalszych szczegółów sprawy. Jak jednak przekazano, napastnik miał być znany policji. - Obecnie trwa śledztwo i przeszukania w otoczeniu mężczyzny - podano.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy