Reklama

Reklama

Niemcy. Media: 25-letni Polak zranił i więził w piwnicy 89-latkę. Kobieta nie żyje

Szokujące odkrycie niemieckiej policji w jednym z domów w Herbolzheim (Badenia-Wirtembergia). 25-letni Polak zamiast opiekować się starszym małżeństwem, więził 89-letnią kobietę w piwnicy, a jej męża przywiązał do łóżka. Policja, która weszła do domu małżeństwa, odkryła, że 25-latek chciał także okraść seniorów - ich kosztowności miał już spakowane do torby.

W ubiegłym tygodniu policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z domów w Hebolzheim, gdzie mieszka starsze małżeństwo, może dziać się coś niepokojącego - opisuje bild.de. 

Kobieta uwięziona w piwnicy, mężczyzna przywiązany do łóżka

Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, dopiero po dłuższym czasie, otworzył im 25-latek, który przestawił się jako opiekun starszego małżeństwa. Ze względu na sprzeczne informacje podawane przez mężczyznę i podejrzane zachowanie, mundurowi postanowili wejść do środka. 

W piwnicy domu policjanci dokonali szokującego odkrycia. "Opiekun" więził tam 89-letnią kobietę, która była poważnie ranna. Jej 91-letni mąż był z kolei przywiązany do łóżka. Chociaż mundurowi natychmiast udzielili im pomocy i wezwali karetkę, to życia kobiety nie udało się uratować. Kilka dni później zmarł również jej mąż.

Reklama

Torby z kosztownościami

Policja podejrzewa, że 25-latek chciał okraść seniorów. W domu znaleziono torby, w których spakowane były kosztowności seniorów. 

Mężczyznę aresztowano, jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. 25-latek przebywa na obserwacji psychiatrycznej. 

Według niemieckiego portalu e110.de, że zatrzymany 25-letni mężczyzna to Polak. Nie ustalono jeszcze, jak długo "opiekował się" starszym małżeństwem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy