Reklama

Reklama

Most runął przed wizytą Joe Bidena. 10 osób poszkodowanych

Na kilka godzin przed wizytą prezydenta USA Joe Bidena w Pittsburgu w stanie Pensylwania zawalił się most. Obiekt był pokryty grubą warstwą śniegu. W czasie zdarzenia przez most przejeżdżało kilka samochodów oraz autobus. Rannych zostało 10 osób. Biden ma rozmawiać w Pittsburgu na temat infrastruktury.

Do wypadku doszło około godz. 7 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce) - przekazał serwis Axios. Według miejskich władz ds. bezpieczeństwa publicznego, w okolicy mostu wydziela się "silny zapach gazu". Mieszkańcom zalecono omijanie tego miejsca.

Jak podało BBC News w zdarzeniu obrażenia odniosło 10 osób. W czasie wypadku mostem przejeżdżało kilka samochodów oraz autobus. Pobliski mieszkaniec powiedział lokalnemu kanałowi KDKA-TV, że incydent "brzmiał jak ogromny pług śnieżny".

"Ustawa o infrastrukturze jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek"

Burmistrz Pittsburgha Ed Gainey ocenił w związku z zawaleniem się mostu, że ustawa o infrastrukturze jest "bardziej potrzebna niż kiedykolwiek". - Dwupartyjna ustawa o infrastrukturze ma kluczowe znaczenie dla południowo-zachodniej Pensylwanii i Pittsburgha. Mamy mosty, którymi musimy się zająć - zaznaczył.

Reklama

- To jest bardzo ważne, żebyśmy dostali dofinansowanie i bardzo się cieszymy, że prezydent przybędzie dzisiaj - dodał burmistrz.

Podczas piątkowej wizyty Biden weźmie udział w Pittsburghu w spotkaniu na temat wzmacniania krajowych łańcuchów dostaw, ożywienia amerykańskiej produkcji i ustawy o infrastrukturze. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała, że prezydent wie o zawaleniu się mostu i "będzie w kontakcie z miejscowymi urzędnikami w sprawie udzielenia dodatkowej pomocy". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy