Reklama

Reklama

Meta. Facebook zmienia nazwę firmy

Szef Facebooka Mark Zuckerberg poinformował w czwartek o zmianie nazwy firmy. Spółka ma się nazywać Meta. Dla użytkowników popularnego serwisu niewiele się jednak zmieni - należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas.

Zmianę ogłoszono podczas corocznej konferencji Facebook Connect, poświęconej wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz projektowi "metawersum", nowej postaci internetu w VR.

Facebook zmienia nazwę

- Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum - powiedział Zuckerberg. Jak dodał, obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma.

Podczas wystąpienia pokazano, jak ma wyglądać internet w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

Reklama

Dlaczego "Meta"?

- W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się (...) zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział Zuckerberg.

Jak przyznał, choć do realizacji tej wizji jeszcze daleka droga, podstawowe części metawersum są już dostępne.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy