Reklama

Media o "cudownym odnalezieniu". Nurka porwał prąd, uratowały go boje

22-latek uprawiający swobodne nurkowanie przeżył chwile grozy. Prąd morski wyrzucił go około mili od miejsca, w którym się znajdował. Odnalazł się po czterech godzinach. Przeżył dzięki bojom, które utrzymywały go na powierzchni. Jak sam relacjonował, miejsce, w którym się znalazł, jest pełne niebezpieczeństw, w tym drapieżnych ryb.

22-latek Dylan Gartenmayer został szczęśliwie uratowany po tym, jak porwał go prąd morski podczas próby swobodnego nurkowania. Do zdarzenia doszło 19 stycznia niedaleko archipelagu Florida Keys

"Chłopak był wraz z dwojgiem przyjaciół, kiedy zszedł na ostatnie nurkowanie wokół rafy koralowej" - relacjonuje dailymail.co.uk, wskazując, że Gartenmayer miał 10-letnie doświadczenie w tym sporcie. 

Po czterech godzinach miał zostać odnaleziony przez bliskich daleko od miejsca nurkowania, trzymając się dwóch boi. Media okrzyknęły to wydarzenie "cudownym odnalezieniem". 

Reklama

USA. Prąd morski porwał nurka. Media o "cudownym odnalezieniu"

Dziennik wskazuje na pogorszenie się warunków pogodowych jako główną przyczynę kłopotów Dylana. Prąd morski porwał go i wyrzucił około mili od miejsca, w którym wcześniej się znajdował.

Na zniknięcie 22-latka zareagowali jego przyjaciele. Poinformowali straż przybrzeżną i rodzinę Dylana oraz wskazali dokładne współrzędne miejsca. Rodzina chłopaka ruszyła na poszukiwania, wykorzystując łódź dziadka. 

Razem z przyjaciółmi poszukiwanego zauważyli dryfującego Dylana wokół dwóch boi. Nagrano amatorskie wideo z tego zdarzenia, które opublikowano w mediach społecznościowych.

Po wynurzeniu 22-latek opowiedział o szczegółach. Został wciągnięty przez prąd morski, który wyrzucił go około mili od miejsca, w którym nurkował. Wskazywał, że widział światło helikoptera wysłanego na miejsce. 

- Wokół mnie pojawiło się dużo przynęt. Wiedziałem, że jedzą je duże ryby. Byłem gotowy na "starcie wieczoru", ale cieszę się, że nie musiałem się z tym mierzyć - relacjonował. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nurkowanie | USA | poszukiwania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy