Reklama

Reklama

Litwa, Łotwa i Estonia potwierdzają, że przekażą Ukrainie uzbrojenie produkcji USA

W związku z rosyjskim zagrożeniem, Litwa, Estonia i Łotwa przekażą Ukrainie uzbrojenie o charakterze defensywnym wyprodukowane w USA - poinformowali we wspólnym komunikacie, ministrowie obrony tych trzech państw nadbałtyckich.

- Przyczyni się to do wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy - podkreślili ministrowie.

Estonia dostarczy na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa i Łotwa - rakiety przeciwlotnicze Stinger.

Departament Stanu USA pozwolił w czwartek władzom tych krajów na przekazanie uzbrojenia amerykańskiej produkcji Ukrainie.

- Mamy szczerą nadzieję, że Ukraina nie będzie musiała użyć tej broni, jednocześnie apelujemy do Federacji Rosyjskiej, by powstrzymała się od agresywnego i nieodpowiedzialnego zachowania - oświadczyli szefowie resortów obrony Litwy, Estonii i Łotwy.

Reklama

USA wydały zgodę na przekazanie broni

Departament Stanu USA pozwolił władzom Litwy, Łotwy i Estonii przekazać Ukrainie wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych uzbrojenie - pisał w czwartek Reuters, powołując się na źródła.

Jak wyjaśniała agencja, kraje, które otrzymały uzbrojenie od USA, muszą uzyskać zgodę od Departamentu Stanu przed przekazaniem go stronom trzecim.

Czytaj więcej: USA WYDAŁY ZGODĘ KRAJOM BAŁTYCKIM NA PRZEKAZANIE BRONI UKRAINIE

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy