Reklama

Łączy ich wygląd, nazwisko i praca. Wykonali testy DNA

Obaj nazywają się tak samo i wykonują tę samą pracę. Dwaj miotacze Minor League Baseball o niesamowicie podobnym wyglądzie przeszli badania DNA, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście są spokrewnieni.

Brady Feigl ma 32 lata i jest zawodnikiem Long Island Ducks. Baseballista wygląda niemalże identycznie jak inny Brady Feigl - 27-letni, grający w Las Vegas Aviators. Obaj mierzą 193 cm wzrostu, mają rude włosy i noszą okulary.

Po raz pierwszy pomylono ich w 2015 roku. Wówczas obaj przechodzili dokładnie tę samą operację łokcia wykonaną przez tego samego lekarza, doktora Jamesa Andrewsa.

- Byłem prawdopodobnie sześć lub siedem miesięcy po operacji, a ich sekretariat zadzwonił do naszego trenera i powiedział: Hej, kiedy Brady zgłasza się na operację? Czy to jutro?’ - powiedział wówczas młodszy Feigl.

Reklama

W ten sposób zawodnicy dowiedzieli się o sobie. Dwa lata później ich drogi ponownie się przecięły, gdy drużyna baseballowa Uniwersytetu Missouri oznaczyła niewłaściwego Feigla we wpisie na Twitterze.

Uderzające podobieństwo dwóch sportowców. Wykonali testy DNA

Z powodu uderzającego podobieństwa sportowcy postanowili wykonać badania DNA, aby upewnić się, czy są ze sobą spokrewnieni. W amerykańskich mediach żartowano nawet, że zawodnicy mogli zostać rozdzieleni po urodzeniu.

Testy DNA wykluczyły jednak pokrewieństwo. Pomimo to, Feiglowie czują się ze sobą mocno związani.

- W pewnym sensie nadal jesteśmy braćmi - powiedział starszy sportowiec w rozmowie z "The Sun".

Jak zaznacza "New York Post", badanie 32 par przeprowadzonych w sierpniu 2022 r. przez Cell Reports wykazało, że ludzie, którzy wyglądają niemalże identycznie, ale nie są spokrewnieni, mają wiele podobieństw genetycznych. 

Czy słyszałeś kiedykolwiek o podobnej historii? Opowiedz ją w komentarzu na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | baseball | DNA | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy