Reklama

Reklama

Już 266 ofiar śmiertelnych lawiny ziemnej

Liczba ofiar śmiertelnych lawiny ziemnej, która 10 dni temu zeszła na wioskę na południu Gwatemali, wzrosła do 266 osób - poinformowały w sobotę (czasu miejscowego) służby ratunkowe. Kilkudziesięciu mieszkańców nadal uważa się za zaginionych.

W poniedziałek władze mają zdecydować, czy poszukiwania będą kontynuowane czy też zostaną zakończone ze względu na to, że od katastrofy upłynęło dużo czasu.

Wywołana kilkudniowymi opadami deszczu lawina zeszła na wioskę Santa Catarina Pinula, w pobliżu stolicy Gwatemali, w nocy, zasypując blisko 200 domów. Osuwająca się masa ziemi przesunęła niektóre z nich na odległość nawet 15 metrów.

Poprzedni bilans mówił o 191 ofiarach śmiertelnych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy