Reklama

Reklama

Izraelski rząd kupi niemieckie okręty podwodne za ponad 3 mld dolarów

Rząd Izraela podpisał umowę na zakup trzech wysoko zaawansowanych okrętów podwodnych od niemieckiego holdingu stoczniowego ThyssenKrupp Marine Systems GmbH. Wartość umowy wynosi 3,4 mld dolarów.

O umowie poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Izraela.

- Chciałbym podziękować niemieckiemu rządowi za pomoc w osiągnięciu porozumienia i zaangażowanie w rozwój potencjału obronnego Izraela - powiedział izraelski minister obrony Beni Ganc

"Okręty podniosą zdolności izraelskiej marynarki wojennej"

- Jestem przekonany, że nowe okręty podwodne podniosą zdolności izraelskiej marynarki wojennej i przyczynią się do zwiększenia przewagi obronnej państwa w regionie - dodał Beni Ganc.

Strony podpisały również kontrakt na współpracę strategiczną w przemyśle o wartości 966 mln dolarów.

Reklama

Pierwszy okręt zostanie dostarczony Izraelowi w ciągu dziewięciu lat. Według zapisów umowy w Izraelu powstanie również służący do szkolenia symulator

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy