Reklama

Reklama

Igrzyska olimpijskie w Pekinie. Kumoch o decyzji Andrzeja Dudy

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie tuż tuż. Jak przekazał Jakub Kumoch z Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda planuje pojawić się na ceremonii otwarcia. Chce w ten sposób wesprzeć polskich sportowców.

Kumoch był pytany przez dziennikarzy, czy prezydent Duda poleci do Chin na uroczystość otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich 4 lutego.

Andrzej Duda w Pekinie? Chodzi o igrzyska olimpijskie

- Jeżeli oczywiście nie zmieni się w żaden sposób sytuacja epidemiczna albo sytuacja bezpieczeństwa u naszych granic, prezydent planuje wziąć udział w otwarciu igrzysk olimpijskich w Chinach i wesprzeć w ten sposób polskich sportowców - powiedział Kumoch.

Zaznaczył, że tradycyjnie prezydent bierze udział w otwarciu igrzysk. Dodał też, że Polska w 2023 r. będzie gospodarzem igrzysk europejskich.

Kumoch był dopytywany, czy będzie spotkanie prezydenta Dudy z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. - Będzie spotkanie z przewodniczącym Xi, stosunki między oboma przywódcami są bardzo dobre - podkreślił prezydencki minister. 

Reklama

"Bojkot" igrzysk olimpijskich

 Jak informowaliśmy w Interii, część z państw zdecydowała się na polityczny bojkot imprezyoskarżając Chiny o łamanie praw człowieka. W Pekinie nie pojawią się m.in. przedstawiciele Australii.

Protest zapoczątkowały Stany Zjednoczone ze względu na "trwające ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu" na zachodzie ChRL oraz "inne naruszenia praw człowieka" w tym kraju.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy