Reklama

Reklama

Igrzyska olimpijskie w Pekinie. Australia popiera polityczny bojkot

Australijscy urzędnicy nie wezmą udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, które odbędą się w Pekinie w przyszłym roku - powiedział w środę premier Scott Morrison. Kraj ten dołączy zatem do dyplomatycznego bojkotu igrzysk zainicjowanego przez Stany Zjednoczone.

Morrison powiedział, że chiński rząd nie podjął jeszcze żadnych prób odpowiedzi na kilka kwestii poruszonych przez Australię, w tym domniemane łamanie praw człowieka.

- Nie jest więc zaskakujące, że australijscy urzędnicy rządowi nie pojadą do Chin na te igrzyska. Ale australijscy sportowcy to zrobią - powiedział Morrison dziennikarzom w Sydney.

Wcześniej przedstawiciele administracji USA ogłosili, że nie wezmą udziału w wydarzeniach związanych z igrzyskami w Pekinie ze względu na "trwające ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu" na zachodzie ChRL oraz "inne naruszenia praw człowieka" w tym kraju - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Po przyznaniu Pekinowi prawa do organizacji igrzysk, stolica Chin została pierwszym miastem-organizatorem zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich (letnie odbyły się w Pekinie w 2008 roku).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje