Reklama

Reklama

Hiszpania. Śmierć na gonitwie byków w gminie Onda. Zwierzę przebiło mężczyźnie udo

Tragicznie zakończyła się gonitwa byków w gminie Onda na wschodzie Hiszpanii. Zginął 55-letni mężczyzna, którego uderzyło jedno ze zwierząt. Niebezpiecznie było też na podobnej imprezie w miasteczku La Pobla de Farnals, gdzie dwie osoby zostały ranne.

Jak poinformowały w niedzielę służby sanitarne wspólnoty autonomicznej Walencji, na terenie której doszło do trzech tragicznych zdarzeń, poszkodowani brali udział w popularnych w tym regionie kraju gonitwach z bykami, tzw. bous al carrer.

Wyjaśniły, że zgon 55-letniego mężczyzny nastąpił w rezultacie uderzenia go przez byka, który rogiem przebił lewe udo uczestnika gonitwy.

Czytaj więcej: Hiszpania. Byk uciekł z areny na ulicę. Został staranowany przez samochody

Według regionalnych służb medycznych mężczyzna zmarł pomimo szybko zorganizowanej operacji chirurgicznej. Dodały one, że poszkodowany nie tylko stracił dużo krwi po uszkodzeniu tętnicy, ale również podczas tragicznego zdarzenia doznał poważnych obrażeń głowy.

Reklama

Upadł na ziemię i stracił przytomność

Śmierć uczestnika gonitwy nie była jedynym tragicznym zdarzeniem podczas organizowanych w sobotę w regionie Walencji gonitw z bykami. Jak ustalił dziennik “Las Provincias", do dwóch innych wypadków doszło w położonym 50 km od Ondy miasteczku La Pobla de Farnals.

Gazeta ustaliła, że 36-letni Hiszpan został zraniony przez byka rogiem w nogę, z powodu czego musiał przejść operację i zostać na dłużej  w lokalnym szpitalu.

Drugim poszkodowanym jest 25-letni obywatel Ekwadoru, który podczas gonitwy upadł na ziemię i stracił przytomność. W niedzielę służby medyczne regionu Walencji podały, że został on wypisany ze szpitala.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy