Gruzja: Micheil Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy w areszcie

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy po tym, jak został aresztowany - przekazała rzecznik praw obywatelskich Nino Lomjaria.

Micheil Saakaszwili
Micheil Saakaszwili Gallo Images / ContributorGetty Images

- Kiedy weszłam, Saakaszwili był u lekarza i przechodził badania lekarskie. Następnie dano mi możliwość porozumiewania z nim w celi. Micheil Saakaszwili powiedział, że prowadzi strajk głodowy - powiedziała Nino Lomjaria.

Podkreśliła, że według relacji polityka podczas aresztowania policja nie użyła siły, a on nie stawiał oporu.

Wcześniej gruzińska prezydent Salome Zurabiszwili powiedziała, że nigdy nie ułaskawi Saakaszwilego. Według niej były prezydent przybył do Gruzji w celu destabilizacji sytuacji politycznej w kraju. Dodała, że nie ułaskawi Saakaszwilego, gdyż chce "być uczciwa wobec ludzi, którzy cierpieli z powodu jego reżimu".

Były prezydent aresztowany

W sobotę premier republiki Irakli Garibashvili poinformował, że Saakaszwili, który wrócił do kraju po ośmiu latach emigracji, został zatrzymany przez funkcjonariuszy organów ścigania i umieszczony w areszcie. Zaznaczył, że policja posiadała  informacje o drodze zbiegłego polityka - z Ukrainy do Gruzji.

Saakaszwili w 2013 roku wyjechał z Gruzji. Przebywający na emigracji polityk został skazany zaocznie przez sąd w Tbilisi na sześć lat więzienia za nadużycie władzy. Od 2014 roku jest ścigany gruzińskim listem gończym. Saakaszwili odrzuca wszystkie oskarżenia i twierdzi, że są one umotywowane politycznie. Polityk został pozbawiony gruzińskiego obywatelstwa, kiedy przyjął obywatelstwo Ukrainy.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Kosma Złotowski o wyroku TSUE
      Kosma Złotowski o wyroku TSUEInteria.tv
      Przejdź na