Reklama

Ekstremalne mrozy w Kanadzie. Temperatura poniżej 50 stopni

Po raz pierwszy od ośmiu lat w Kanadzie zarejestrowano temperaturę poniżej -51 stopni Celsjusza. 26 grudnia termometry wskazywały tam -51,1 st.C. Jest tak zimno, że niektóre z kurortów narciarskich wstrzymały działalność.

Równocześnie miejscowość Louisbourg była najcieplejszym miejscem w kraju (4,6 st.C). Pomiary są dowodem na to, że 26 grudnia zakres temperatur pomiędzy najchłodniejszym a najcieplejszym miejscem w kraju wyniósł blisko 56 stopni

Ostatni raz w Kanadzie temperatura poniżej -51°C spadła w miejscowości Eureka w lutym 2013 r. 

Kanadyjscy meteorolodzy ostrzegają, że temperatura w stanie Alberta może być jeszcze niższa. 

Kanada znana jest z surowych zim, jednak notowane obecnie temperatury są dużo niższe niż standardowe w tej porze roku. Ekstremalne mrozy, które zaczęły się w święta, mają potrwać do nowego roku. Temperatura jest tak niska, że niektóre z kurortów narciarskich wstrzymały działalność.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

W rzeczywistości może być jeszcze zimniej

Reklama

W północnej Kanadzie jest ograniczona liczba stacji pogodowych, co oznacza, że na niektórych obszarach mogły wystąpić jeszcze niższe temperatury, które nie zostały oficjalnie zarejestrowane.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Kanada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy