Reklama

Temperatura spadnie do -20 stopni. Ostrzeżenia przed silnym mrozem

Dla województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy temperatura może spaść tam nawet do -17 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej ma być w województwie zachodniopomorskim - tam termometry pokażą miejscami -20 stopni.

Ostrzeżenie w woj. dolnośląskim będzie obowiązywać od godz. 21 w sobotę do godz. 9 w niedzielę i obejmie powiaty: Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, kłodzki, lubański, lwówecki, wałbrzyski i Wałbrzych.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Reklama

IMGW prognozuje, że miejscami, szczególnie w obniżeniach terenu, temperatura minimalna w nocy spadnie do ok. -15 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie natomiast od -8 st. do -5 st. Będzie wiał wiatr o średniej prędkości od 5 do 10 km/h.

Zachodniopomorskie: Silny mróz, do -20 stopni

Ostrzeżenie od godz. 21 do 9 będzie obowiązywać również w Zachodniopomorskiem. Silny mróz nawiedzi powiaty: policki, gryfiński, Szczecin, myśliborski, pyrzycki, stargardzki, goleniowski, choszczeński, łobeski, świdwiński, drawski, wałecki oraz szczecinecki.

"Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -20 stopni Celsjusza do -15 stopni C. Temperatura maksymalna w dzień od -6 do -3 stopni. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h" - czytamy

Kolejne ostrzeżenia

Ostrzeżenie od północy do godz. 9 będzie obowiązywać też w północnych powiatach województw wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego. Tu temperatura spadnie do -17 stopni w nocy.  

Po południu IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla kolejnych województw - od godz. 21:30 w sobotę do godz. 8:30 w poniedziałek mróz pojawi się również w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim oraz niektórych powiatach województw małopolskiego i śląskiego. Lokalnie termometry pokażą -16 stopni.

Drugi dzień Świąt

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia niemal w całym kraju będzie słonecznie. Na przeważającym obszarze kraju termometry do zachodu słońca pokażą maksymalnie minus 4-5 stopni Celsjusza.

- Strefa wysokiego ciśnienia zapewni niemal w całym kraju słoneczną pogodę, ale arktyczne powietrze, które już napłynęło do nas z północy Europy, da o sobie znać niskimi temperaturami. Jutro tylko na północnych krańcach Polski będzie nieco więcej chmur, z których może spaść symboliczny śnieg. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza w miejscowościach podgórskich, przez 4-5 stopni mrozu na przeważającym obszarze kraju, do minus 1-2 stopni nad samym morzem - powiedziała synoptyk Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zimno | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy