Reklama

Reklama

Czeska policja ma ferrari. "Specjalne wsparcie"

Czeska policja ma nadzwyczajne wsparcie. Służbę w poniedziałek rozpoczął... samochód Ferrari F142-458. Ma być on wykorzystywany przede wszystkim w walce z międzynarodowymi nielegalnymi wyścigami. Pojazd został zajęty przez mundurowych jako mienie pochodzące z działalności przestępczej.

Samochód ma być także wykorzystywany w pościgach za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Czechy do innych państw. W 2019 roku policja zarejestrowała około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską.

- W tych przypadkach są używane podobne pojazdy o ekstremalnych osiągach, które nie mogą w pełni konkurować ze zwykłymi patrolami - powiedział rzecznik policji Jakub Vinczalek.

W ubiegłym roku zajęto około 900 samochodów

Według policji ferrari jest jednym z wielu pojazdów, które są zabezpieczane każdego roku. - Nie jest nawet najdroższym z nich - powiedział Vinczalek.

Reklama

W 2021 roku zajęto około 900 pojazdów, z których większość sprzedano na pokrycie szkód wyrządzonych przez ich właścicieli. Niektóre z aut policja wykorzystuje do zadań służbowych. Przystosowanie do takich zadań ferrari kosztowało 300 tys. koron, czyli około 12 tys. euro. Dodatkowe 5 tys. euro wydano na uruchomienie i przegląd samochodu, który przez dziesięć lat był nieużywany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy