Reklama

Reklama

​Były burmistrz Salonik już na wolności

Wasilis Papageorgopulos, rządzący kiedyś drugim co do wielkości miastem Grecji, odsiadywał wyrok 12 lat więzienia za defraudację ponad 17 mln euro z funduszy miasta.

Wasilis Papageorgopulos spędził w więzieniu niecałe dwa i pół roku. Decyzją sądu pierwszej instancji został skazany na dożywocie. Sąd uznał, że wraz z dwoma urzędnikami opróżnił kasę miasta. Były burmistrz, który utrzymuje że jest niewinny, kilkakrotnie odwoływał się od wyroku. Sąd Najwyższy zamienił mu karę dożywocia na 12 lat więzienia. Po odbyciu zaledwie 1/5 kary, został wypuszczony na wolność ze wzgledów zdrowotnych. Jego obrońcy utrzymują, że posiada 70 procentową niepełnosprawność. Ma chore serce i problemy psychiczne.

Reklama

67-letni Papageorgopulos był wieloletnim mistrzem Grecji w biegu na 100 metrów. Dwukrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich. W latach 90. był ministrem sportu. Przez dwie kadencje sprawował urząd burmistrza Salonik.

Proces sądowy Wasilisa Papageorgopulosa był sensacją w Grecji. Po raz pierwszy urzędnik państwowy został skazany na dożywocie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje