Reklama

Brazylia: Prezydent wciąż w szpitalu. "Ma się dobrze i jest leczony"

Stan zdrowia prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, poprawia się - wynika z ostatniego biuletynu opublikowanego przez szpital Vila Nova Star w Sao Paulo. Prezydent trafił do szpitala w poniedziałek w trybie pilnym z powodu niedrożności jelit.

Bolsonaro został przyjęty do szpitala w Sao Paulo z silnym bólem brzucha.

Obecnie prezydent "nie ma ani gorączki, ani też bólu brzucha" - poinformował szpital Vila Nova Star.

"Nie ma jeszcze ostatecznej oceny konieczności interwencji chirurgicznej" - podkreślają lekarze.

Prezydent dźgnięty nożem podczas swojej kampanii

"Kolejne badania zostaną przeprowadzone pod kątem ewentualnej operacji w okolicy brzucha" - napisał na Twitterze Bolsonaro, zamieszczając też zdjęcie, na którym unosi kciuk na szpitalnym łóżku.

Byłaby to piąta operacja brzucha Jaira Bolsonaro od czasu, gdy został dźgnięty nożem podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2018 roku - pisze agencja AFP.

Reklama

Z biuletynu lekarskiego wynika także, że Bolsonaro czuje się już na tyle dobrze, że był w stanie zrobić kilka kroków szpitalnym korytarzem.

"Prezydent ma się dobrze i jest leczony" - zapewniła jego kancelaria, wskazując, że głowa państwa przechodzi "różne badania".

Jair Bolsonaro poinformował na Twitterze, że to druga hospitalizacja "z tymi samymi objawami". W lipcu 2021 roku został przewieziony do Vila Nova Star właśnie z powodu niedrożności jelit.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | Jair Bolsonaro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy