Reklama

Reklama

Benedykt XVI pokazał się publicznie. W sieci opublikowano zdjęcie

​W sieci pojawiło się nowe zdjęcie Benedykta XVI. Portal Catholic Arena opublikował je na swoim Twitterze. Emerytowany papież ma 94 lata. Zmaga się z chorobami, między innymi postępującym paraliżem, który przekłada się na uszkodzenie połączeń nerwowych.

Na zdjęciu, które wykonano 31 stycznia, emerytowany papież przesiaduje w parku. W tle widać chodzik. Według informacji prasowych Benedykt XVI ma problemy z poruszaniem, wywołane przez chorobę, która powoduje degenerację połączeń nerwowych odpowiedzialnych za ruch mięśni. 

Zdjęcie stało się popularne w internecie, ponieważ emerytowany papież rzadko pokazuje się publicznie. 

Joseph Ratzinger został papieżem w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Kierował Stolicą Apostolską przez osiem lat, kiedy 2013 roku zdecydował ustąpić z urzędu. Wówczas zastąpił go Jorge Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Reklama

Afery pedofilskie w niemieckim Kościele

W ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje ws. afer pedofilskich w Kościele. 94-letni emerytowany papież skorygował swoje oświadczenie dotyczące nadużyć archidiecezji Monachium i Fryzyngi. Wcześniej miał poświadczyć nieprawdę, twierdząc, że jako arcybiskup Monachium nie uczestniczył w spotkaniu w 1980 roku, na którym był ksiądz oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci.

W oświadczeniu, które sekretarz Benedykta XVI przekazał mediom, emerytowany papież napisał, że fałszywe zeznanie pojawiło się w wyniku przeoczenia, do którego doszło podczas redakcji wcześniejszych stanowisk. Dodał też, że "żałuje i przeprasza" za zaistniałą sytuację. Niemieckie media zarzucają Benedyktowi zaniechania ws. spraw pedofilskich na przełomie lat 70. i 80.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL