Reklama

Atak nożownika w Budapeszcie. Nie żyje policjant

W stolicy Węgier miał miejsce atak nożownika. Napastnik ranił trzech policjantów. Jeden z funkcjonariuszy zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Nożownik został obezwładniony - informuje agencja Reutera, powołując się na komunikat budapeszteńskiej policji. Napastnika postrzelono podczas ucieczki.

Do tragedii doszło w czwartek po godz. 22 w XI dzielnicy Budapesztu, Ujbudzie. Policja interweniowała, gdy napastnik próbował wejść do jednego z mieszkań w bloku w Budapeszcie. Wezwany przez policjantów do kontroli rzucił się na nich z nożem, raniąc trzech funkcjonariuszy. Następnie próbował uciekać ulicą.

Węgry. Atak nożownika w Budapeszcie

Tam napastnik został zatrzymany przez czwartego z policjantów, który obezwładnił go strzałem w stopę. Jeden z ugodzonych nożem funkcjonariuszy zmarł w szpitalu - przekazała policja.

"Żegnamy naszego kolegę czarną flagą na budynkach policji i żałobnymi wstęgami na pojazdach służbowych. Komenda Główna Policji w Budapeszcie i węgierska policja są głęboko poruszone, dzieląc ból z rodziną zmarłego" - napisano w oświadczeniu budapesztańskiej policji. Starszy sierżant skończyłby w lutym 30 lat.

Reklama

Premier Viktor Orban powiedział w piątek w radiu, że rząd pomoże rodzinie zabitego oficera. Orban nie podał żadnych dalszych informacji na temat podejrzanego lub okoliczności ataku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Węgry | budapeszt | nozownik | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL