Reklama

Niebezpieczne zderzenie pod Koszalinem. Na drogę wbiegły konie

Niebezpieczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 112 na wylocie z Koszalina. Pod nadjeżdżający samochód ciężarowy wybiegły trzy konie. Kierowca nie miał szans na uniknięcie uderzenia ze zwierzętami - podała oficer prasowa KMP w Koszalinie nadkom. Monika Kosiec. Dwa konie nie przeżyły wypadku.

Do zdarzenia doszło po godz. 3 w nocy z wtorku na środę, na drodze wojewódzkiej nr 112, dawnej krajowej "szóstce", w Starych Bielicach, na wylocie z Koszalina (woj. zachodniopomorskie) na Szczecin.

- Na drogę wybiegły trzy konie wprost pod jadący w kierunku Koszalina samochód ciężarowy. Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia, w wyniku którego zginęły dwa konie. Jeden uciekł. Kierowca na szczęście nie odniósł obrażeń - powiedziała nadkom. Kosiec.

Koszalin: Ciężarówka zderzyła się z końmi. Dwa zwierzęta nie przeżyły

Samochód ciężarowy jest uszkodzony, doszło także do wycieku paliwa. Pojazd, jak podała policjantka, będzie musiał zostać odholowany. Na drodze są jeszcze utrudnienia w ruchu.

Reklama

Czytaj: Makabryczne odkrycie na torze motocrossowym. Policja bada okoliczności śmierci

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że konie uciekły właścicielowi ze Starych Bielic. Okoliczności, w których do tego doszło, będą wyjaśniane. Trwa poszukiwanie jednego zwierzęcia, które nie zginęło pod kołami ciężarówki. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: konie | wypadek | Koszalin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy