Reklama

Koszalin: Podtrucie tlenkiem węgla w bloku. Ewakuowano 15 osób

Dwie osoby w bloku przy ul. Struga w Koszalinie podtruły się tlenkiem węgla – poinformował w piątek rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak. Dodał, że trwa poszukiwanie źródła emisji gazu. Ewakuowano 15 osób.

Informację o zdarzeniu w bloku przy ul. Struga w Koszalinie (Zachodniopomorskie) strażacy otrzymali w piątek ok. godz. 19.30.

Jak podał mł. bryg. Kubiak dwie osoby podtruły się tam tlenkiem węgla. Z pięciokondygnacyjnego bloku ewakuowano 15 osób.

- Trwa poszukiwanie źródła emisji tlenku węgla. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej - przekazał rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie.

Czad jest silnie toksyczny

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

Reklama

Czad powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne właściwości toksyczne

PAP
Dowiedz się więcej na temat: straż pożarna | podtrucie czadem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy