Referendum w sprawie przymusowej relokacji. Polacy zabrali głos

Sebastian Przybył

Oprac.: Sebastian Przybył

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

65,1 proc. badanych wyraziło chęć udziału w referendum w sprawie przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów - wynika z najnowszego sondażu IBRiS na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu. Ankietowani zostali również zapytani, czy zgodziliby się z pytaniem, gdyby jego treść dotyczyła poparcia polityki rządu w zakresie obowiązkowemu przyjmowania migrantów.

Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne
Głosowanie, zdjęcie ilustracyjneJan BieleckiEast News

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu 38,4 proc. badanych na pewno weźmie udział w planowanym referendum w sprawie przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów.

Odpowiedź "raczej tak" wybrało z kolei 23,1 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż. Referendum ma spore zainteresowanie

Na przeciwległym biegunie znalazło się 34,6 proc. respondentów - 21,2 proc. "zdecydowanie nie" weźmie udziału w głosowaniu, a 13,4 proc. "raczej nie".

3,9 proc. badanych wciąż się waha.

Referendum w sprawie migracji. Tak zagłosowaliby Polacy

Ankietowani odpowiedzieli również, jak będą głosować w ramach referendum. W sondażu przyjęto, że treść pytania brzmiałaby następująco: "Czy akceptujesz politykę rządu, która odrzuca przymusową relokację nielegalnych imigrantów?".

Z tak postawionym pytaniem - niezależnie od tego, czy respondent chciałby pójść na wybory, czy też nie - zgodziło się 48,9 proc. badanych, a 31,7 proc. było przeciw. Niespełna co piąty (19,3 proc.) wciąż nie podjął w tej kwestii decyzji.

Gdyby jednak wziąć pod uwagę tylko tych badanych, którzy zdeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, tak postawione pytanie poparłoby 67,2 proc. ankietowanych, przeciwko zagłosowałoby 25,1 proc., a mniej niż co dziesiąty badany (7,8 proc.) wciąż nie ma zdania.

Badanie IBRiS zostało wykonane w dniach 13-14 lipca metodą badań telefonicznych, standaryzowanych wywiadów wspomaganych komputerowo (CATI) na grupie 998 pełnoletnich obywateli RP zamieszkałych na terenie całego kraju.

Ełk: Pożar kampera. Nie żyją dwie osoby, które w nim spałyPolsat NewsPolsat News
Przejdź na